Dış cephe boya konusu, iç mekan boyası ile kıyaslandığında daha kaliteli boya seçimi ve boya konusunda daha fazla ustalık gerekmektedir. Özellikle küçük rötuş ya da ufak düzeltmeler dışında dış cephe boyaları yalnızca usta kişiler tarafından profesyonel şekilde yapılmalıdır. Doğru ve hatasız işçiliğin yanı sıra elbette en önemli unsurların başında kaliteli bir dış cephe boyası tercih etmek gerekir. Kaliteli dış cephe boyaları uzun vadede:

  • Dayanıklı,
  • Rengi solmayan,
  • Rutubet ve neme dayanıklı olmaktadır.

Tüm dış cephe boyaları uzun vadede dayanıklılığı arttırılmış bir performans sergilemektedir. Bunun dışında dış cephe boyası için dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Dışardaki hava koşulları için öncelikli olarak dikkatli olmak gerekmektedir. Kullanacağınız boyanın mutlaka dış cephenin yüzeyine uygun olması gerekir. Bunun için hangi boyayı kullanmanız gerektiği hakkında kafa karışıklığı yaşıyorsanız, bizlere ulaşabilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış cephe boyası uygulanırken dış koşullardan etkilenmeyen, dayanıklı ve kaliteli boyalar seçmeniz gerekir. Bu sayede dış cepheyi boyarken harcanan emek boşa gitmemiş olur. Çatlama ve kabarma yaratmayacak kaliteli boyalar sayesinde uzun süre aynı dış cepheyi kullanmanız mümkündür. Binanın nefes alması özellikle rutubetin engellenmesi için önem teşkil eder. Boya seçerken su buharını geçirmesi gerekmektedir. Bu sayede iç cepheden boyayı dışarıya geçirebilir. Boya kalitesi için dikkat edilmesi gereken başlıca unsur üse elbette örtme gücünün yüksek olmasıdır. Firmamız aracılığı ile temin edeceğiniz dış cephe boyalarının tamamında örtücü güç yüksek tutulmuştur. Örtücü gücün yüksek olması boyanın uzun vadeli kullanımını sağlar. Boyanın kalitesinin yanı sıra dayanıklılığı ve boyadan tam performans almak için usta kişilerle çalışmak ve dış boyanın titiz şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu noktada doğru astar kullanımı da oldukça önem teşkil etmektedir. Dış cephe boyası için kaliteli ve uygun fiyatlı tercihler yapmak için bizlere ulaşabilir, boya seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.